علمی

افزایش وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید

مطیعی در گفت وگو با مجله خبری ایرناج خبر داد؛

ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، درباره افزایش مبالغ وام‌های دانشجویی گفت: وام شهریه و وام ضروری در سال ۹۸ افزایش پیدا کرد، ولی سایر وام‌های دانشجویی در سال ۹۸ افزایش پیدا نکرد.

او در ادامه گفت:  دو وام شهریه و وام ضروری بیشتر مورد مطالبه دانشجویان است و مشکلات دانشجویان با این وام‌ها بیشتر حل می‌شود. ما به دنبال تجمیع وام‌های دانشجویی هستیم. وام‌های صندوق رفاه هم اکنون از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و حدود ۲۰ تا ۲۱ نوع وام دانشجویی داریم.

مطیعی گفت: خیلی از وام‌ها بسیار خرد و ریز هستند و گاهی به دلایل متعددی ممکن است مورد نظر دانشجویان نباشند. علاوه بر این هر کدام از این وام‌ها دستور العمل و ضوابط مشخصی دارد که کار را برای کارشناسان دانشگاه، دانشجویان و برای کارمندان صندوق سخت تر می کند و پیچیدگی ضوابط و مقررات را به وجود می آورد.

او همچین تاکید کرد: در طرح بازنگری وام‌های دانشجویان با توجه به بازخورد‌هایی که از دانشجویان دریافت کرده ایم تنوع وام ها را از ۲۱  به ۵ تا ۶ نوع وام با عنوان جدید تبدیل خواهیم کرد که نیاز‌های وام‌های قبل را پوشش می‌دهد و تعداد آن‌ها کم است.


بیشتر بخوانید


رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت:  این تجمیع باعث می‌شود منبع محدود ما که بین ۲۰ تا ۲۱ نوع وام تقسیم می‌شود به ۵ تا ۶ نوع وام اختصاص پیدا کند و در نتیجه سرانه هر یک از وام‌ها به نسبت وام‌های قبلی از افزایش محسوس بهتری برخوردار خواهند شد. با استفاده از این طرح مبالغ وام‌های دانشجویی در ترم بعد افزایش محسوسی پیدا می‌کند.

از دست ندید!  واکنش نمکی به شایعه اختلاس فرزندش در ساخت ۳ بیمارستان

او ادامه داد:  اجرای طرح تجمیع وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی آینده در دستور کار است و اگر تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید بتوانیم آن را تصویب کنیم، مبلغ وام‌های دانشجویی افزایش پیدا خواهد کرد.

مطیعی در ادامه بیان کرد: با این طرح حلقه‌های زاید مقررات را برمیداریم تا دانشجویان بتوانند با سهولت بیشتری وام را دریافت کنند.

منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن