اجتماعی

امکان استفاده بازنشستگان کشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی

معاون فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

به گزارش گروه اجتماعی مجله خبری ایرناج، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای تفاهم نامه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به بازنشستگان کشوری و استفاده از ظرفیت‌های مجموعه‌های ورزشی تفریحی کارگران کشور که امروز (سه شنبه ۱۷ تیرماه) برگزار شد، با قدردانی از رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری برای توجه به خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در کنار مساله حقوق و معیشت بازنشستگان گفت: این تفاهم نامه فصل جدیدی از همکاری‌های بین دستگاهی است.

صادقی فر با بیان اینکه معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشترکان و ذی نفعان این وزارتخانه را عهده دار است، اظهار داشت: بخش اعظم مخاطبان طرح‌های فعلی را کارگران تشکیل می‌دهند که باید تلاش کنیم خدمات و امکانات موجود و در اختیار دستگاه‌های مختلف وزارتخانه، برای سایر مخاطبان از جمله بازنشستگان نیز قابل استفاده شود.

وی ۲۷۰ مجموعه ورزشی و شش مجموعه اقامتی فرهنگی در سراسر کشور را بخشی از امکانات در اختیار وزارت کار برشمرد و گفت: از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری هم می‌توانند از این مجموعه‌ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش، آموزش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان را از اهداف مهم این وزارتخانه و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری عنوان و بیان کرد: یکی از آثار این تفاهم نامه، بهره گیری از برنامه‌های علمی و مکان‌های مناسب برای ارتقای سلامت بازنشستگان است که با توسعه و توجه به ورزش می‌توان آن را پیگیری کرد.

از دست ندید!  جانور آبزی سمی که نیش آن تا ۳۸ سانتی متر می‌رسد

صادقی همچنین پیشنهاد داد: می‌توان در فدراسیون ورزشی کارگران کشور، انجمن ورزشی بازنشستگان را ایجاد کرد تا برنامه‌های ورزشی و رقابت‌های این حوزه به شکل نظام‌مند و با نشاط بیشتر برگزار شود.

توجه به سلامت و ورزش بازنشستگان یک اولویت مهم است

اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست با اشاره به توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های درون مجموعه این وزارتخانه گفت: برنامه صندوق بازنشستگی بهره گیری از امکانات و خدمات مجموعه‌های وابسته به وزارتخانه و صندوق و همچنین سایر سازمان‌ها در سطح کشور برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان است.

افتخاری به ابعاد مختلف کیفیت زندگی اشاره کرد و گفت: در کنار معیشت و اقتصاد خانواده، مساله سلامت و ورزش نیز برای ارتقای کیفیت زندگی اهمیت دارد.

وی ورزش کردن و بهره مندی از فضا‌های مناسب ورزشی را برای بازنشستگان مهم عنوان کرد و افزود: سالم نگه داشتن روح و جسم در این دوره بسیار حائز اهمیت است و ما هم بر خود واجب می‌دانیم تا به این حوزه نیز توجه بیشتری کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تصریح کرد: مجموعه وزارت رفاه از نظر مخاطب و ذی نفعان بسیار متنوع است و می‌توان با ایجاد هم افزایی در درون این مجموعه، خدمات بهتر و در ابعاد گسترده تری برای اعضای تحت پوشش ارائه داد.

وی تاکید کرد: نمی‌توان مسیر ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان در ابعاد مختلف را یکباره و به سرعت طی کرد، بلکه این مهم نیازمند حرکت گام به گام است.

همچنین بازنشستگان حاضر در این نشست، با قدردانی از رویکرد مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه خدمات رفاهی و توجه به سلامت و برنامه‌های اجرا شده برای ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان کشوری بر ضرورت آموزش‌های مختلف به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و آی تی تاکید کردند؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز با تایید نیاز‌های آموزشی بازنشستگان، از تفاهم نامه مشترک با سازمان فنی حرفه‌ای کشور برای ارائه خدمات آموزشی و فنی به بازنشستگان و فرزندان آن‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

از دست ندید!  معرفی ۶ نرم افزار برتر برای کنترل فرزندان توسط والدین

بیشتر بخوانید


منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا