اقتصادی

باد و باران مهمان بسیاری از مناطق کشور

کارشناس هواشناسی در گفت‌و‌گو با مجله خبری ایرناج خبر داد:

بارش شدید باران وزش باد مهمان بسیاری از مناطق کشورکبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی مجله خبری ایرناج، با بیان اینکه امشب در مناطقی از شمال غرب ،غرب، خراسان شمالی همچنین استان های جنوبی البرز، قزوین ،تهران ،زنجان، مرکزی ،همدان و کردستان بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود گفت: همچنین در استان‌های قم ،ارتفاعات و غرب اصفهان ،کرمان هم بارش  باران به صورت رگباری خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: فردا  در سواحل دریای خزر، استان های خراسان شمالی، گلستان ،قزوین، البرز، تهران ،سمنان و مناطقی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، مرکزی، قم، خراسان رضوی و خراسان جنوبی هم بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود .

رفیعی تصریح کرد: روز جمعه در سواحل دریای خزر ،قزوین، البرز، تهران ،سمنان، لرستان، چهار محال بختیاری ،اصفهان و مناطقی از شمال شرق و شرق کشور شاهد باران شدید همراه با رعد برق و وزش باد موقتی خواهیم بود.

او ادامه داد: روز شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد وخاک پیش بینی می شود و در غالب مناطق کشور جو، پایدار و  آسمان، صاف و آرام است.

رفیعی بیان کرد: در این مدت در ارتفاعات البرز و زاگرس شمالی بارش برف دور از انتظار نیست.

او ادامه داد: در روزهای جمعه و شنبه در سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز،  شمال شرق و شرق کشور کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما و در شمال غرب افزایش نسبی دما خواهیم داشت.

از دست ندید!  گرانی حمل و نقل مانع توسعه صادرات محصولات کشاورزی

این کارشناس هواشناسی افزود: دریای خزر روزهای پنجشنبه و جمعه و خلیج فارس از بعد ظهر پنجشنبه تا اواسط روز شنبه متلاطم و مواج خواهند بود.

او درباره وضعیت آب هوای تهران گفت: آسمان تهران فردا  نیمه ابری  در برخی از ساعات ابری گاهی همراه با رعد وبرق  و وزش باد  شدید پیش بینی می شود و بیشترین دمای تهران فردا ۲۲ درجه و کمترین آن ۱۱ درجه خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، فردا  بارش باران، رعدوبرق و وزش باد در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی مناطق شمال غرب پیش بینی می شود . در شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده و وزش شدید باد و گرد وخاک  خواهیم داشت. دمای هوا روز جمعه در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =

دکمه بازگشت به بالا