علمی

برگزاری مجازی مسابقات فرهنگی با شرکت ۶ هزار دانش آموز

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضا‌های پرورشی خبر داد؛

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی مجله خبری ایرناج،  علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضا‌های پرورشی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری سی‌وهشتمین دوره مسابقات فرهنگی هنر خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات با توجه با شرایط کرونایی در فضای مجازی و در بستر شاد و با شرکت بیش از ۶۰۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر از ۲۰ تا ۲۶ مردادماه برگزار می‌شود.

وی از شروع این رقابت‌ها و به میزبانی شهرستان‌های تهران خبر داد و افزود: در سال تحصیلی جاری بیش از ۷ میلیون و ۶۶۰ هزار نفر رشته در مرحله آموزشگاهی این مسابقات مشارکت داشتند و در ادامه مرحله منطقه و استانی برگزار و در نهایت دانش آموزان برگزیده به مرحله کشوری این مسابقات راه یافتند.

رمضانی گفت: شرایط کرونایی موجب شد تا با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در فضای مجازی اقدام به‌راستی آزمایی آثار ارائه شده در مسابقات بپردازیم و این رقابت‌ها در بستر شاد و با ارتباط و تعامل دوسویه بین داور و دانش‌آموز و حتی بین داور با اولیای دانش آموزان برگزار شود.

وی ادامه داد: در طول مدت برگزاری مسابقات فرهنگی هنری مرحله کشوری، هر شب ساعت یازده گزارشی از روند اجرایی این مسابقات از طریق شبکه امید صداوسیما و همچنین شبکه شاد، ارائه می‌شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضا‌های پرورشی خاطرنشان کرد: شرایط کرونایی و اهمیت حفظ سلامتی دانش آموزان باعث شد که مسابقات گروهی از جمله سرود و نمایش تا مرحله منطقه پیگیری شود و در همان مرحله از برگزیدگان تقدیر شود بنابراین رقابت در این مرحله از مسابقات اغلب به صورت انفرادی است.

از دست ندید!  آخرین آمار کرونا در ایران؛ شمار قربانیان کرونا از مرز ۱۵ هزار نفر عبور کرد

بیشتر بخوانید


او اضافه کرد: دانش آموزان در این مسابقات در ۵ حوزه رقابتی؛ ادبی، آوایی، نمایشی، هنر‌های دستی تجسمی و رسانه‌ها و فضای مجازی و در بیش از ۷۰ رشته هنری با هم به رقابت می‌پردازند و آثار آن‌ها توسط داوران مجرب کشوری از جمله هنرمندان نامدار حوزه‌های مختلف به صورت آنلاین بررسی و امتیازدهی می‌شود.

رمضانی تصریح کرد: از مزایا و ظرفیت‌های برگزاری مسابقات در فضای مجازی این است که برخی دانش آموزان در دورترین نقاط کشور و یا در خارج از کشور می‌توانند از طریق شبکه شاد و یا از طریق تلفن با ما ارتباط برقرار کنند و در مسابقات شرکت کنند. همچنین آثار آن‌ها نیز توسط بهترین داوران مورد ارزیابی قرار گیرد.

او اضافه کرد: در مناطق محروم در صورتی‌که دانش‌آموز از همه امکانات فضای مجازی بی‌بهره باشد رابطین ما در منزل آن‌ها حضور می‌یابند و آثار آن‌ها را بررسی و به محل مسابقات ارائه می‌کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضا‌های پرورشی افزود: آئین اختتامیه این مسابقات سه‌شنبه ۲۸ مردادماه برگزار و برگزیدگان این مرحله از مسابقات معرفی و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا