علمی

به چالش «ماسک بزن» بپیوندید

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پیامی ویدئویی از آغاز هفته جهانی ماسک خبر داد و گفت:  هر روز هر جا که می‌روم دو چیز همراهم است؛ اول  محلول ضد عفونی کننده دست تا بتوانم دستانم را تمیز نگه دارم و دوم یک ماسک برای محافظت از خودم و دیگران در مقابل کووید۱۹.  

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ادامه داد: هفته جهانی ماسک از جمعه آغاز شد و امروز سازمان جهانی بهداشت چالش جدید ماسک بزن را راه انداخته است.

او در ادامه گفت: از همه شما تقاضا دارم از ماسکی استفاده کنید که بینی، دهان و چانه‌ شما را بپوشاند، فاصله‌ فیزیکی را رعایت کنید، دستان خود را تمیز کنید، از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنید و هنگام سرفه دهان و بینی خود را بپوشانید.

آدانوم اظهار کرد: همه ما باید در شکستن زنجیره‌ انتقال و کنترل این بیماری همه گیر نقش داشته باشیم. با استفاده از ماسک فقط از خودتان محافظت نمی‌کنید بلکه پیام اتحاد و محافظت از دیگران به ویژه افراد آسیب پذیر را چه در زمان استفاده از ماسک طبی وقتی که از فرد بیمار مراقبت می‌کنید، چه با پوشیدن ماسک پارچه‌ای سه لایه، در زمان استفاده از حمل و نقل عمومی، خرید مواد غذایی و حضور در مکان‌های شلوغ، منتقل می‌کنید.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ادامه داد: با پیوستن به چالش ماسک بزن ماسک‌های خود را به نمایش بگذارید؛ یک عکس یا ویدئو از خود در زمان استفاده از ماسک بگیرید و آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و دوستان خود را به این چالش دعوت کنید.  

از دست ندید!  جزئیات روند برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

آدانوم گبرسیوس در پایان اضافه کرد: ما همان‌هایی هستیم که می‌توانیم به این همه گیری پایان دهیم؛ بنابراین ماسک بزنید و تمام  اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. جان افراد را نجات دهید.  


بیشتر بخوانید


منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن