اجتماعی

بیش از ۵۰۰ هزار مراجعه نزاع در هر سال / کاهش ارجاعات در سال گذشته

به گزارش گروه اجتماعی مجله خبری ایرناج، در دو ماهه نخست سال جاری از کل مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی ۶۱ هزار و ۴۷۰ نفر مرد و ۲۶ هزار و ۸۲۳ نفر زن بودند. این در حالی است که تعداد مراجعین مرد در مدت مشابه سال گذشته ۶۷ هزار و ۸۱ و تعداد زنان ۳۲ هزار و ۹۵ نفر بود.

در این مدت استان‌های تهران با ۱۳ هزار و ۳۴۵، خراسان رضوی با هفت هزار و ۴۲۳ و آذربایجان شرقی با شش هزار و ۲۸۲ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۴۹۱، بوشهر با ۶۰۶ و هرمزگان با ۶۹۷ نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته اند.

بر اساس این گزارش همچنین کاهش مراجعین نزاع در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹.۶ درصد و در اردیبهشت ماه ۳.۸ درصد بوده است.

بنا بر آمار‌های موجود به طور متوسط در هر سال بیش از ۵۰۰ هزار مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند. در سال گذشته (۱۳۹۸)، آمار ارجاعات نزاع به پزشکی قانونی ۵۷۴ هزار و ۹۶۱ نفر بود که در مقایسه با سال قبل از آن نه دهم درصدکاهش داشته است.

گفتنی است بررسی آمار‌های ۵ سال اخیر از مراجعات نزاع به مراکز پزشکی قانونی نشان می‌دهد که طی این سال‌ها همواره با کاهش مصدومان نزاع مواجه بودیم؛ به استثنای سال ۱۳۹۷ که رشد ۶.۵ درصدی ارجاعات نزاع در کشور اتفاق افتاد.

کدام استان‌ها بر حسب جمعیت بیشترین آمار نزاع را دارند؟

در سال ۱۳۹۸، به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور، ۶۹۲ نفر برای معاینه نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند. محاسبات آماری سازمان پزشکی قانونی کشور نشان می‌دهد که در این سال، استان‌های اردبیل با ۹۶۹، آذربایجان شرقی با ۹۰۶، البرز با ۸۸۲ و زنجان با ۸۷۹ مراجعه بیشترین آمار مصدومین نزاع را بر حسب جمعیت (هر ۱۰۰ هزار نفر) داشته اند.

از دست ندید!  عدم پرداخت شارژ ساختمان چه مجازاتی دارد؟

در همین سال آمار مراجعین نزاع بر حسب جمعیت در استان‌های هرمزگان با ۲۵۶، سیستان و بلوچستان با ۲۸۰ و بوشهر با ۳۰۹ مورد مراجعه کمتر از دیگر استان‌ها بود.

در نمودار زیر سیر ارجاعات نزاع در پنج سال گذشته نشان داده شده است:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سه =

دکمه بازگشت به بالا