علمی

تحقق نیمی از اهداف اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی

جهانگیری در گفت‌وگو با مجله خبری ایرناج مطرح کرد؛

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، اظهار کرد:  درحال حاضر برای اجرای کامل و دقیق طرح نسخه نویسی الکترونیکی باید توجه ویژه ای  به زیرساخت‌های موجود در کشور کرد، زیرا تحقق کامل این طرح مانند سراسر دنیا تا حدودی زمان بر است.

او ادامه داد: در خصوص اجرای  طرح  نسخه نویسی الکترونیکی اقدامات خوبی طی  سال‌های گذشته انجام شده است. سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان و بیمه های درمانی نیمی از اهدافمان جهت اجرای کامل و دقیق طرح نسخه نویسی الکترونیکی محقق شد.

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه ما باید از ظرفیت پرونده الکترونیک سلامت استفاده بهتری کنیم، بیان کرد: در حال حاضر طرح نسخه نویسی الکترونیک در کشور به طور کامل انجام نشده است  و برای انجام کامل آن لازم است برخی اقدامات در حوزه های مختلف انجام شود. همچنین برخی فرآیندها مانند بحث فنی نسخه نویسی  الکترونیکی هم نیاز به اصلاح کامل دارند.

جهانگیری افزود: یکی از مشکلات اصلی نسخه نویسی  الکترونیکی عدم وجود کامل امکانات نرم افزاری  و سخت افزاری برای این اجرای این طرح در کشور است.


بیشتر بخوانید


جهانگیری گفت: در حال حاضر باید تمام آموزش های لازم به ارائه دهندگان خدمت و دریافت کنندگان خدمت در خصوص اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی داده شود تا این طرح بدون هیچ مشکلی در ایران اجرایی شود.

منبع: yjc.ir

از دست ندید!  پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای در دوران شیوع کرونا در سامانه ۴۰۳۰
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا