علمی

جزئیات بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی آینده

جزئیات بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی آینده

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی مجله خبری ایرناج، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار با برنامه گفت‌وگو بر مدار تحول و بهبود یادگیری که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود  امسال سال تحصیلی را از نیمه شهریور با سه وضعیت قرمز، زرد و سفید آغاز می‌کنیم همچنین ممکن است دانش آموزان را به دو دسته زوج و فرد تقسیم بندی می‌کنیم.

او درباره تعویق آزمون‌های ورودی مدارس و برنامه‌ریزی برای جبران آن گفت: یک ماه و نیم بیشتر تا آغاز سال تحصیلی نداریم و بنا بود تا آزمون‌ها برگزار شود اما چاره ای جز تعویق آن نداریم اما با توجه به شرایط کارها را فشرده پیش می‌بریم تا خللی در سال تحصیلی وارد نشود.

وزیر آموزش و پرورش درباره تهیه لباس فرم مدارس در ایام برگزاری کلاس‌های آنلاین بیان کرد: این موضوع جزو تصمیم گیری هایی است که در حیطه اختیارات شورای استان هاست و نمی توانیم سال تحصیلی را از اعتبار بیندازیم.

حاجی‌میرزایی درباره استخدام نیروهای جدید با اشاره به اینکه منتظر نظر سازمان اداری استخدامی هستیم، گفت: بعد از این مرحله فراخوان صادر می‌شود و کسانی که لیسانس از دانشگاه‌های معتبر کشور گرفتند؛ متناسب با جنسیت و محل زندگی امکان شرکت در آزمون را دارند. 

از دست ندید!  چند تکنیک ساده برای کاهش استرس ناشی از ویروس کرونا در زمان امتحانات
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا