اجتماعی

جمع آوری بیش از ۸۰ میلیارد تومان وجه نقد از صندوق های صدقات

درگفت‌وگو با مجله خبری ایرناج مطرح شد؛

جمع آوری بیش از  ۸۰ میلیارد تومان وجه نقد از صندوق های صدقاتآقا محسنی رئیس اداره هماهنگی و اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی مجله خبری ایرناج، اظهار کرد: در سطح استان تهران ۳۶۷ هزار صندوق صدقات کوچک وجود دارد همچنین ۱۲ هزار و ۱۰۰ صندوق صدقات در اماکن و ۲۸ هزار و ۷۰۰ صندوق صدقات در معابر وجود دارد.

او با بیان اینکه جمع آوری مبلغ موجود در صندوق‌های صدقات در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ممنوع بود، گفت: درحال حاضر با تدابیر اتخاذ شده مبالغ درحال تخیله است.

آقا محسنی افزود: درسه ماهه نخست امسال ۸۰ میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومان وجه نقد ازصندوق‌های صدقات جمع آوری شده است که در مواردی از جمله امورات معیشتی، درمان، جهیزیه، دانش آموزان، ودیعه مسکن و اجاره بها مصرف می‌شود.

رئیس اداره هماهنگی و اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران افزود: در این روز‌ها با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور شهروندان می‌توانند با استفاده از روش‌های نوین  پرداخت صدقات و نزورات خود را پرداخت کنند.

او با بیان اینکه همکاران ما در کمیته امداد با مشترکان همیشگی تماس می‌گرفتند و روش‌های نوین پرداخت صدقات را اعلام می‌کردند و با اعلام شماره حساب راه‌های پرداخت صدقات را تسهیل می‌کردند، تصریح کرد: هم وطنان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن بانی خیر، کد دستوری یو اس اس دی، و… صدقات خود را پرداخت کنند.

آقا محسنی ادامه داد: میزان صدقات جمع آوری شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش و یا کاهش چشم گیری نداشته است چراکه روش‌های جایگزین به خوبی توانسته جوابگوی روش‌های حضوری شود.

از دست ندید!  ۳۶۰ هزار واکسن آنفلوآنزا برای مددجویان پرخطر نیاز داریم

منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا