علمی

درمان دردناک کرونا با ونتیلاتور/ هشدار درباره پر شدن تخت‌های اطفال مبتلا به کووید ۱۹

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، شبنم تهرانی متخصص بیماریهای عفونی بیمارستان لبافی نژاد تهران با اشاره به اینکه تعداد مراجعان به اورژانس و کلینیک ها زیاد شده است و ما با موج جدید بیماری کرونا روبه رو هستیم، اظهار کرد: به دلیل افزایش میزان مراجعه به بیمارستان ها ما با کمبود تخت مواجه هستیم و مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که بهترین راه مقابله با بیماری کووید ۱۹ پیشگیری است و به مردم توصیه می‌کنم که کرونا را جدی بگیرند.


بیشتر بخوانید

او در خصوص دستگاه ونتیلاتور گفت: دستگاه ونتیلاتور با کپسول اکسیژن متفاوت است و بیمارانی که نوع شدید کرونا را گرفته باشند به دلیل مسائل مختلف به سمت نارسایی تنفسی می‌روند که در این زمان تنفشان به خودی خود و به طور طبیعی انجام نمی‌شود و نیازمند استفاده از دستگاه تنفسی هستند.

او اضافه کرد: در چنین حالتی فرد به خوبی نمی تواند صحبت کنند و به خاطر اینکه بتواند لوله دستگاه ونتیلاتور را تحمل کند ما سطح هوشیاری فرد را کم‌ می کنیم.

او بیان کرد: افرادی که از دستگاه ونتیلاتور استفاده می کنند غذا به خوبی نمی خورند و جدا کردن آنها از دستگاه به دلیل مشکلات تنفسی کمی سخت می شود.

تهرانی ادامه داد: فرد مبتلا به مرور زمان آنتی‌بادی و محفاظتش در برابر بیماری کرونا را از دست می دهد و افراد مبتلا ممکن است دوباره به کرونا دچار شوند.

تهرانی گفت: در موج اول و دوم بیماری کرونا اطفال نیز مبتلا به بیماری کرونا با علائم نوع متوسط خفیف و شدید شده به طوری که برخی از آنها به دلیل مشکلات تنفسی نیازمند بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی شده اند و امروزه تخت های ویژه اطفال نیز در حال پر شدن است.

از دست ندید!  کشف ارزان‌ترین راهکار برای بهبود حال بیماران مبتلا به کرونا

منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن