تبلیغات متنی

راهکارهای افزایش طول عمر لوازم خانگی

پایه و اساس یک زندگی استاندارد، به ویژه در شرایط امروزی، با حضور لوازم خانگی شکل می گیرد. در غیر این صورت، یک جا یا چند جای کار می لنگد. اگر توجه داشته باشید لوازم و وسایل بی شماری پیش برنده امور اعضای خانواده هستند و در صورت فقدان و یا خرابی آن خلأ آن به طور محسوسی حس خواهد شد. در این مقاله قصد داریم در خصوص افزایش طول عمر لوازم خانگی، اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم.

نقش شما در طول عمر لوازم خانگی چیست؟

شاید این سؤال شما را متعجب کند؛ اما شما نقش پر رنگی در کارایی لوازم خانگی تان دارید؛ بنابراین ضرورت دارد پیش از استفاده از دستگاه، دفترچه راهنمای دستگاه را با دقت مطالعه کنید. دفترچه راهنما، شیوه اصولی استفاده، روش نگهداری و باید ها و نباید هایی را به شما یادآوری می کند و چنانچه به صورت دقیق و با حساسیت بالا این نکات را رعایت کنید نتیجه مطلوبی به دست خواهد آمد. توجه به عملکرد دستگاه و کدهای نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش، مطالعه مطالب تخصصی و دریافت مشاوره از متخصصان با تجربه نیز از دیگر مواردی است که می تواند به افزایش طول عمر لوازم خانگی، کمک کند.

نکات کلیدی برای افزایش طول عمر یخچال فریزر

یخچال فریزر از جمله مهم ترین وسایلی است که ارتباط مستقیمی با سلامت بدن اعضای خانواده دارد. چرا که مواد غذایی، پیش از مصرف و یا پس از آن، در یخچال فریزر نگهداری می شوند. در نتیجه نیازمند استفاده صحیح و نگهداری اصولی می باشد. فاکتورهای متعددی در افزایش طول عمر یخچال فریزر تأثیرگذارند. از نحوه قرارگیری آن گرفته تا روشن و خاموش کردن، چگونگی باز و بسته کردن درب و یا چیدمان مواد غذایی در محفظه آن. فراموش نکنید سرمای درون یخچال از طریق گازی در سیلندرهای پشت دستگاه، تأمین می شود و در صورت جابجایی لازم است به مدت 3 الی 4 ساعت اجازه استراحت به آن را بدهید تا گاز سرد به حالت سکون در آید.

همچنین از قرار دادن دستگاه در مجاورت دستگاه های حرارت زا نظیر اجاق گاز، بخاری و شوفاژ خودداری کنید. در ضمن دستگاه را در معرض تابش مستقیم نور خورشید نیز قرار ندهید. گرمای مستقیم باعث عدم خنک شدن یخچال می شود و در نتیجه فشار زیادی را باید تحمل کند. باز و بسته کردن بیش از حد، قرار دادن ظروف غذای داغ، وجود حجم زیاد مواد غذایی و کثیفی یخچال نیز از دیگر مواردی است که باعث کاهش طول عمر یخچال فریزر می شود. هر از چند گاهی فضای درونی و بیرونی یخچال را تمیز کنید، بعد متوجه خواهید شد که عملکرد آن نیز تغییر قابل توجهی خواهد داشت.

نکات کلیدی برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی

اگر حضور ماشین ظرفشویی را غنیمت می شمارید بهتر است با رعایت برخی نکات کلیدی و مهم، در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی تان سهیم باشید. پیش از قرار دادن ظروف، خرده غذاها را خارج کنید تا از ایجاد رسوبی از چربی و مواد غذایی و در نتیجه، تولید بوی نامطبوع حاصل جلوگیری گردد. درب دستگاه را به آرامی و با احتیاط باز و بسته کنید. نحوه قرار دادن ظروف را به درستی اجرا کنید. هم چنین به کد هایی که برخی مواقع بر روی صفحه، نمایش داده می شود نیز توجه کنید و حتی‌الامکان با نمایندگی های مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی، در تماس باشید.

کسب اطلاعاتی از قطعات دستگاه، چگونگی کارکرد و عملکرد آن، یک یا چند گام شما را به سمت جلو هدایت می کند. در مواقعی که دستگاه به درستی کار نمی کند، ممکن است ایراد کار برای خود شما نیز قابل تشخیص باشد. البته به هیچ عنوان توصیه نمی شود که خودتان دست به کار شوید و قطعات دستگاه را بررسی کنید. تعمیر دستگاه نیازمند حضور شخصی متخصص و با تجربه است که زیر و بم دستگاه را بشناسد. به نوعی سپردن دستگاه خراب به تعمیرکاری متخصص و با تجربه، یکی از نکات افزایش طول عمر دستگاه نیز محسوب می شود.

نکات کلیدی برای افزایش طول عمر جاروبرقی

نمی توان کتمان کرد که جاروبرقی موتور محرک نظافت منزل محسوب می شود؛ بنابراین لازم است از این وسیله کاربردی و مهم نیز به نحو احسن استفاده کنید تا برای مدت زمان بیشتری و به صورت بهتری به شما خدمت کند. پیش از هر چیز، دفترچه راهنمای جاروبرقی که به گونه ای راهنمای افزایش طول عمر جاروبرقی نیز تلقی می شود را مطالعه کنید. دستگاه را ببینید و طبق آنچه در راهنما گفته شده، پیش بروید. این نکته را در نظر داشته باشید که قرار است روی چه سطحی، جارو بکشید. عملکرد دستگاه برای سطوحی نظیر سرامیک، فرش و موکت متفاوت است و لازم است گزینه مربوط به آن را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: لوازم خانگی چی بخریم؟

راهنمای افزایش طول عمر جاروبرقی یادآوری می کند از قرار دادن خرطومی دستگاه در مجاورت وسایل تیز و برنده خودداری کنید و پس از هر بار استفاده، مخزن دستگاه را خالی نمایید تا قدرت مکش آن کاهش نیابد. از دیگر نکات ضروری این است که نباید اجازه دهید خرده شیشه، سوزن و یا اشیاء برنده دیگر، توسط جاروبرقی جمع آوری شوند. این اقدام باعث سوراخ شدن و یا پارگی خرطومی دستگاه می شود و باعث می شود در هنگام فعالیت، دستگاه مکش پایینی داشته باشد. چرا که از یک طرف از سوراخ ها هوا نشت می کند و از طرف دیگر، باعث فشار بیش از پیش به موتور و سایر قطعات دستگاه می شود.

نتیجه گیری:7

وجود لوازم خانگی ریز و درشت در منزل، یک نعمت است و لازم است قدر داشته های خود را بدانیم و با دلسوزی و حساسیت بالایی از آن ها استفاده و نگهداری کنیم. بدون شک با مطالعه این مقاله و دفترچه راهنمای دستگاه، معلومات شما تا حد زیادی افزایش یافته است. این امکان وجود دارد که در صورت بروز مشکل در یکی از لوازم خانگی، ایرادات برای شما قابل تشخیص باشد؛ اما درخواست کمک و مشاوره از خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات می تواند گزینه مطمئن تری برای رفع مشکل و افزایش طول عمر لوازم خانگی دستگاه باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =

دکمه بازگشت به بالا