فضای مجازی

فیسبوک دست از مخالفت با ترامپ کشید!

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی مجله خبری ایرناج، شواهد حاکی از آن است که شرکت فیسبوک تصمیم گرفته برخلاف توئیتر دست از مخالفت با دونالد ترامپ بردارد. این شرکت در مواجهه با پست ترامپ در صفحات خود که توئیتر برای ترویج خشونت آن را حذف کرده بود، واکنشی نشان نداد و به او اجازه داد صحبت‌های خشونت‌آمیز خود را در صفحات مجازی ادامه دهد.

اطلاعات تکمیلی از کوتاه آمدن فیسبوک در مقابل اقدامات ترامپ

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار شرکت فیسبوک در مصاحبه اخیر خود گفت: ” من می‌دانم که بسیاری از مردم به دلیل عدم حذف شدن پست ترامپ از ما ناراحت هستند، اما سیاست حال حاضر ما به گونه‌ای است که باید به همه تا جای ممکن اجازه بیان احساساتشان را بدهیم مگر آن‌که در لحظه آسیب جدی به مردم برساند و باعث صدمه دیدن دیگران شود”.

فیسبوک دست از مخالفت با ترامپ کشید

وی همچنین اظهار داشت که مسئولان مربوطه در فیسبوک نگاهی دقیق به پست‌های دونالد ترامپ انداختند تا میزان خشونت به اشتراک گذاشته شده را تحت نظر قرار دهند. زاکربرگ مدعی است علت حذف نکردن پست‌های خشونت‌آمیز ترامپ آن بوده که فیسبوک باور دارد آن‌ها تنها در مرحله تهدیدات قرار دارند و خطری بیش از آن با خود به همراه ندارند. بنیان‌گذار فیسبوک در ادامه ادعا کرد تلاش آن‌ها این است که مردم با دیدن پست ترامپ از خطرات احتمالی باخبر شوند و اطلاعات کافی از برنامه‌های دولت داشته باشند.

مارک زاکربرگ سعی کرد توجیهی برای این اقدام خود پیدا کند و گفت: ” پست ارسال شده توسط دونالد ترامپ هشداری بود تا به کاربران بفهماند اغتشاش در آمریکا می‌تواند باعث بروز خشونت از سوی مقامات مربوطه و نیروهای ویژه بشود و بیان این اطلاعات بر خلاف قانون‌گذاری شرکت فیسبوک نیست. در نتیجه واجب است که کاربران آن را ببینند و از آن مطلع باشند”.

از دست ندید!  تاخیر دوباره بازی Cyberpunk 2077؛ گوگل رقیبی برای AirDrop عرضه خواهد کرد؛ رونمایی از باتری شگفت‌انگیز تسلا به تعویق افتاد

تمام این‌ها در حالی است که شرکت توئیتر مصرانه سعی دارد تا پست‌های خشونت‌آمیز ترامپ را حذف کند. این شرکت چند روز پیش بر روی دو پست منتشر شده از سوی ترامپ لینک چک کردن صحت محتوا قرار داد که این امر نیز برای ترامپ گران تمام شد و او را عصبانی کرد. عصبانیت وی زمانی شدت گرفت که شرکت توئیتر پست تهدیدآمیز وی را پاک کرد.


توهین مستقیم بازی هتاک به چهره‌های مذهبی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران 


منبع: yjc.ir

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =

دکمه بازگشت به بالا