علمی

متأسفانه ترس از کرونا از بین رفته است

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی با حضور در برنامه طبیب شبکه سه سیما به تشریح سوالات مرتبط با کرونا پرداخت.

مردانی با بیان اینکه گرمای هوا تأثیری روی ویروس کرونا ندارد، گفت: مشاهده می‌شود که به رغم گرم شدن هوا در خوزستان، اهواز و آبادان سیر بیماری کرونا صعودی است و تنها راه جلوگیری از ابتلاء، رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه شستشوی مرتب دست‌ها است. باید توجه داشت که  کرونا بچه، پیر، پولدار، فقیر، زن و مرد نمی‌شناسد.

او ادامه داد: مهمانی‌های بیش از ۱۰ نفر زیر یک سقف تجمع محسوب می‌شود و خطر ابتلاء را بالا می‌برد و در مهمانی‌های کوچک هم باید فاصله یک‌ونیم متر و موارد بهداشتی کاملاً رعایت شود.

نمی‌توانیم تاریخی برای پایان کرونا تعیین کنیم

این متخصص بیماری‌های عفونی درباره برخی شایعات مبنی بر ضعیف شدن کرونا، گفت: طبق اعلام دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، ما نمی‌توانیم برای پایان اپیدمی کرونا تاریخی را تعیین کنیم.

مردانی بهترین راه مقابله با کرونا را پیشگیری رعایت بهداشت عمومی و فردی و شستن مرتب دست‌ها دانست و عنوان کرد: هنوز درمانی برای ویروس کرونا در دنیا ارائه نشده است و تمام دارو‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، به نوعی ممکن است ویروس را تحت کنترل قرار دهند، اما درمان انتخابی و قطعی محسوب نمی‌شوند.

متأسفانه ترس از کرونا از بین رفته است

او با اشاره به اینکه موارد جدید بیماری روبه افزایش است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید که در مجامع حضور پیدا کنید باید حتماً از ماسک استفاده کنید. متأسفانه ترس از کرونا از بین رفته است و مردم دیگر فاصله‌گذاری اجتماعی را به خوبی رعایت نمی‌کنند، به طوری که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به حداقل رسیده، سفر‌های زیارتی و سیاحتی زیاد شده و گردش ویروس همچنان برقرار است.

از دست ندید!  ثبت نام ۹ هزار داوطلب پذیرش بدون آزمون

منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا