علمی

نتایج کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، درباره نتایج آزمون دکتری، اظهار کرد: نتایج نهایی پذیرفته شدگان در مقطع دکتری ناپیوسته برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی هم اکنون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

او در ادامه بیان کرد: داوطلبان برای مشاهده نتایج می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و روی قسمت «کارنامه نهایی کنکور دکتری ۹۹» کلیک کنند.   داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند می‌توانند به دو شیوه «وارد کردن شماره پرونده، شماره شناسنامه، سال تولد و شیوه دوم وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد» از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

زرین آمیزی در ادامه اضافه کرد: کارنامه انتخاب رشته برای متقاضیانی که براساس نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۹ مجاز به انتخاب رشته شدند و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در موعد مقرر ثبت کردند، ۲۰ شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در مهر ۹۹ افزود: ظرفیت کل دوره دکتری تخصصی ۱۳ هزار و ۹۸۱ نفر است، تعداد کل داوطلبانی که در مرحله اول قبول شدند و به دانشگاه‌ها برای بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی معرفی شدند ۴۱ هزار و ۳۶۲ نفر بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش در ادامه درباره آخرین آمار داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته کردند، گفت: بر اساس آمار نهایی ۸۷ هزار و ۴۴۵ نفر در مهلت در نظر گرفته شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

از دست ندید!  مخوف‌ترین ناقلان ویروس کرونا با چهره‌هایی معصوم

۱۲ هزار در کنکور دکتری پذیرفته شدند

زرین آمیزی در ادامه درباره قبول شدگان مرحله نهایی کنکور دکتری برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز گفت: ۵ هزار و ۴۷۶ نفر زن و ۷ هزار و ۹ نفر مرد جمع کل قبولی دوره دکتری هستند. آمار قبولی در دوره‌های روزانه ۱۲ هزار و ۴۸۵ نفر و ۹ هزار و ۳ نفر نیز در دوره‌های شبانه پذیرش شدند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش اضافه کرد: در دوره‌های نوبت دوم یا شبانه نیز هزار و ۷۴۴ نفر، در دانشگاه پیام نور ۲۹۳ نفر، در دوره‌های دکتری دانشگاه‌های غیر انتفاعی ۵۲۵ نفر و در دوره‌های پردیس خودگردان ۹۲۰ نفر پذیرش شده اند.

او در ادامه درباره زمان اعلام نتایج دوره‌های دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد گفت: نتایج نهایی دوره دکتری تخصصی ناپیوسته سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد متعاقبا اعلام می‌شود.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش اضافه کرد: متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان واحد‌های دانشگاه آزاد قرار می‌گیرند منحصرا می‌توانند در یکی از کد رشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش اضافه کرد: متقاضیانی که اسامی آن‌ها به عنوان پذیرفته‌شدگان نهایی هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی اعلام شده است، برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام از روز سه‌شنبه ۶ آبان ماه ۹۹ به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه قبولی مراجعه کنند.

زرین آمیزی افزود: پذیرفته‌شدگان نهایی دوره‌های روزانه در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۹ مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۴۰۰ نیستند.

از دست ندید!  امروز؛ آغاز توزیع واکسن آنفلوآنزا برای مطب دار‌ها

او ادامه داد: برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف موسسه، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کد رشته محل‌های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

به گفته این مقام مسئول، تغییر گرایش و انتقال پذیرفته‌شدگان دوره‌های دکتری امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل درخواست‌های متقاضیان در این خصوص بررسی نخواهد شد.


بیشتر بخوانید


منبع: yjc.ir

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =

دکمه بازگشت به بالا