علمی

چه کلاس‌های فوق برنامه ای در مدارس غیردولتی مجاز به فعالیت است؟

چه کلاس‌های فوق  برنامه ای در مدارس غیردولتی مجاز به فعالیت است؟

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی مجله خبری ایرناج، درباره تعیین تکلیف شهریه فوق برنامه مدارس غیردولتی اظهار کرد: در الگوی شهریه امسال فعالیت‌های فوق برنامه تعریف شده است و تمام هزینه‌ها در قالب الگوی شهریه در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: شهریه در نظر گرفته‌شده در شرایط فعلی شامل فوق برنامه درسی و آموزشی است و فعالیت‌های فوق برنامه غیرآموزشی از پیش دبستانی تا یازدهم می‌تواند با توافق و موافقت خانواده‌ها شامل کلاس‌های مختلف و حتی کلاس‌های تقویتی علمی باشند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی درباره شهریه فوق برنامه در پایه دوازدهم بیان کرد: برای پایه دوازدهم ۱۵ تا ۲۰ درصد شهریه مصوب به برگزاری دوره‌های علمی اختصاص داده می‌شود و این موضوع را مصوب کردیم.

زینی وند در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برگزاری کلاس‌های تست زنی و آمادگی برای آن در دوره ابتدایی به عنوان فعالیت فوق برنامه پذیرفته شده است یا خیر، گفت: در دوره ابتدایی کلاس‌های تست زنی را ممنوع کردیم، هیچ گونه کلاس تست زنی در دوره ابتدایی نباید برگزار شود؛ بلکه مدیران و موسسان مدارس باید آموزش مبتنی بر مهارت آموزی را در این مقطع تحصیلی در دستور کار قرار دهند.

منبع: yjc.ir

از دست ندید!  کشف واکسن کرونا از تنباکو توسط غول دخانیات آمریکا!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

دکمه بازگشت به بالا