اجتماعی

کلاهبرداری مجرمان سایبری با عنوان فروشندگان بازارچه‌های مرزی کشور

در گفت‌‍وگو با مجله خبری ایرناج مطرح شد؛

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی مجله خبری ایرناج، گفت: اخیرا مشاهده شده که عده‌ای سودجو با عنوان مغازه دار شهر‌های مرزی کشور با انتشار آدرس‌های غیر واقعی در فضای مجازی، اقدام به درج آگهی فروش اقلام در این فضا می‌کنند.

وی افزود: افراد در این آگهی‌ها سعی می‌کنند خود را به عنوان فروشنده‌های اقلام مورد مصرفی خانواده‌ها با نام و آدرس دروغین شهر‌های مرزی معرفی کنند، تا در ادامه با جلب اعتماد کاربران بتوانند مقاصد شوم خود را اجرایی کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: مجرمان با استفاده از شهرت بازار‌های مرزی سعی در تبلیغ کار‌های خود را دارند و به این ترتیب طعمه‌های خود را برای اخاذی از آن‌های شناسایی می‌کنند.

وی افزود: در این روش سودجویان آدرس فروشگاه‌ها و افرادی را به متقاضیان می‌دهند که با یک بررسی دقیق متوجه می‌شویم که چنین فروشنده‌ای در آدرس مذکور بازار مرزی وجود حقیقی ندارد و با اعلام قیمت دروغین کالا‌ها به کاربران این موضوع را که اقلام فروشی آن‌ها از نظر قیمتی به نسبت بازار به صرفه‌تر و ارزان‌تر است، اقدام به اخاذی ازکاربران می‌کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: برخی از این متهمان که در سطح کشوری در حال انجام فعالیت‌های خرابکارانه هستند، شناسایی شدند.


بیشتر بخوانید

گرفتار تبلیغات وسوسه انگیز حراجی‌های مجازی نشوید

بررسی لوگوی وضعیت فعالیت شرکت­‌های بازاریابی شبکه‌ای + عکس


منبع: yjc.ir

از دست ندید!  ترافیک در محور چالوس سنگین است
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن